Wykopki na Ranczu Artemidy

Data dodania: 2023-11-09

Z końcem września dzieci z grupy 5 i 6 pojechały na wycieczkę do miejscowości Nowa Góra- gdzie na Ranczu Artemidy brały udział w wykopkach. Po dotarciu na miejsce i udaniu się w pole wszystkie dzieci z ochotą zabrały się do zbierania ziemniaków. Po przyjemnej pracy przedszkolaki wykonały pieczątki z ziemniaków oraz zjadły ziemniaczki upieczone w ognisku. Podczas wycieczki dzieciaki miały też okazję zobaczyć ogród warzywny gdzie dowiedziały się jak rosną : marchew, buraki cukrowe, papryka czy pomidory- przekonały się, które z warzyw rosną pod ziemią, a które nad ziemia, Dzieci w trakcie pobytu na ranczo odkryły też jak należy zajmować się zwierzętami oraz przejechały się na koniu i bryczką zaprzęgnięta w kucyka.