Wycieczka na ROD "Dębniki"

Data dodania: 2023-08-25

Dnia 16 maja dzięki uprzejmości taty Karolinki dzieci z gr.9 gościły na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Dębniki". Dzieciaki wzięły udział w ciekawych warsztatach, podczas których poznały życie pszczół-murarek, posmakowały mięty oraz zamieniły się w ogrodników.. Dzieci pieczołowicie przygotowały rabatę w specjalnie dla nich przygotowanej strefie edukacyjnej, powsadzały cebulę dymkę oraz obficie podlały ziemię. Swoje wrażenia uwieczniły kredowymi rysunkami na tablicy. Podczas drugiej części wycieczki dzieciaki spacerowały po alejkach, a bardzo serdeczni działkowcy zapraszali ich do swoich ogródków, obdarowując majowymi kwiatami - konwaliami, stokrotkami czy bzem. Pokazywali też swoje nasadzenia i opowiadali jak wygląda ich pielęgnacja. Dzieci bez trudu potrafiły nazwać krzaki truskawek czy porzeczek. W programie wizyty było również zwiedzanie infrastruktury ogrodu w tym domu działkowca, gdzie dzieci na scenie wykonały piosenkę "Przyleciał ptaszek z Łobzowa", za którą otrzymały budkę lęgową dla sikorek, którą zabrały do przedszkola. Pobyt zakończyły harce na placu zabaw na działce p. Stanisława. DZIĘKUJEMY :))