Święto Dzielnicy IX 2014

Data dodania: 2014-07-29

Dnia 8 czerwca 2014 r. nasze przedszkole uczestniczyło w Jubileuszowych XX Dniach Dzielnicy IX. W słoneczne niedzielne popołudnie spod budynku naszego przedszkola, w kierunku stadionu w Borku Fałęckim ruszył barwny korowód smoków. W przemarszu oprócz smoczych bohaterów wzięły udział nasze przedszkolaki wraz z rodzicami, artyści zespołu Pogodna Jesień oraz radni Dzielnicy IX.  Kolorowy pochód na czele z Etnosmokiem, przy dźwiękach marszów Orkiestry Dętej Solvay dotarł do Centrum Aktywnego Wypoczynku. Tam na przygotowanej scenie nasze przedszkolaki przy akompaniamencie orkiestry zaśpiewały po raz pierwszy publicznie Hymn Dzielnicy IX.  Następnie każda grupa przedstawiła, swój krótki program artystyczny- maluszki wystąpiły jako krakowskie gołębie, gr.II i III jako krakowiacy i krakowianki, a gr IV przeistoczyła się w zielone smoki. Po zakończonych występach dzieci miały możliwość skorzystania z różnych atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych. Uczestniczyły w warsztatach literackich, biżuteryjnych, plastycznych, zjeżdzały z dmuchanych zjeżdzalni oraz korzystały z atrakcji przygotowanych przez Staż Pożarną.