Smocze warsztaty plastyczno-techniczne

Data dodania: 2018-07-09

Z początkiem kwietnia 2018 nasze przedszkolaki z grup III (Żywiecka i Kościuszkowców) rozpoczęły cykl warsztatów plastyczno-technicznych, których celem było przygotowanie smoka na Wielką Paradę Smoków organizowaną przez Teatr Groteska. Warsztaty dla naszych przedszkolaków prowadziła pani Alicja Kaczmarska-Strzebońska, a odbywały się one w pracowni Klubu „Iskierka” przy ul. Żywieckiej 44. Pierwsze zadanie polegało na przygotowaniu projektów przedstawiających smoka podróżnika inspirowanego wędrówkami Marco Polo. Następnie dzieciaki przystąpiły do wykonywania wielkiego smoczego łba z kartonów i naklejanego warstwami szarego papieru. W tak zwanym między czasie przedszkolaki przygotowały też mapy podróży naszego smoka i wysłuchały opowieści p. Alicji na temat krajów, które zwiedził Marco Polo. Kolejnym krokiem w pracy nad smoczyskiem było wykonanie wielkiego kapelusza na jego głowę oraz wycinanie z kolorowych tkanin domków, drzew, gór, wulkanów, rzek itp. na płaszcz dla smoka. Gdy wszystkie wycięte elementy były gotowe dzieci nakleiły je na wielką płachtę materiału, a p. Alicja doszyła do niej uchwyty tak aby można było wygodnie nieść naszego smoka. Podczas kolejnych warsztatów dzieciaki ozdobiły łeb smoka warstwami zielonych łusek i wymalowały farbami jego kapelusz. Gotowy smok został przewieziony na Planty przy ul Gertrudy , skąd 3 czerwca o godz. 12:00 wyruszył w Wielkiej Paradzie Smoków na Rynek Główny. Wszystkie przedszkolaki były dumne ze swojego dzieła, a smok wspólnie z innymi swoimi braćmi wzbudzał zachwyt mieszkańców Krakowa i turystów. Po smoczej prezentacji na scenie pod Ratuszem wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe koszulki oraz smocze żelki i krakersy.