Piknik warzywno-owocowy 2014

Data dodania: 2015-01-07

Dnia 10 października 2014 r. w ogrodzie naszego przedszkola dzieci ze wszystkich grup oraz ich rodzice bawili się podczas pikniku  warzywno-owocowego. Imprezę rozpoczęto od bardzo ważnego wydarzenia jakim było pasowanie na przedszkolaka dzieci, które w tym roku dołączyły do naszej przedszkolnej rodzinki.  Przedszkolaki odśpiewały piosenki o tematyce warzywno- owocowej i złożyły wspólne ślubowanie, a Pani Dyrektor wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Następnie miało miejsce uroczyste zasadzenie drzewa w ramach  Święta Drzewa 2014, w tym roku posadzone przez nas drzewko otrzymało imię Kornela Makuszyńskiego. W ten sposób rozpoczeliśmy obchody Jubileuszu 60-lecia istnienia naszego przedszkola oraz 10-lecia nadania mu imienia K. Makuszyńskiego. Sadząc drzewo obok niego zakopaliśmy "kapsułę czasu" , w której umieściliśmy zabawki jakimi bawią się obecnie dzieci, monety oraz egzemplarz pisma dzielnicowego z artykułem nt. naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że za kolejne 60 lat przedmioty te nabiorą historycznej wartości i przybliżą przyszłym pokoleniom nasze dzieje. Po wszystkich tych podniosłych wydarzeniach rozpoczeła się sportowa część imprezy. Dzieci przystąpiły do takich konkurencji jek: biegi slalomem czy rzut do celu. Natomiast rodzice obierali jabłka i jedli marchewki na czas oraz biegali w workach i wykonywali warzywno-owocowe stworki. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do degustacji wspaniałych potraw wykonanych z warzyw i owoców, a przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków. Stoły aż uginały się od wspaniałych zup, zapiekanek, sałatek, surówek oraz ciast, mufinek i ciasteczek. Wszystkim rodzicom BARDZO DZIĘKUJEMY za zaangażowanie ! :) :)