Dzień Niepodległości 2012

Dnia 12 listopada 2012 r. dzieci z gr. III i IV zaprezentowały na scenie Klubu "Iskierka" program artystyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Do wspólnego świętowania przedszkolaki zaprosiły gości: Radnego Miasta Krakowa pana Adama Migdała, Radnych Dzielnicy IX oraz całe swoje rodziny. Jak co roku swoją obecnością zaszczycił nas również aktor Teatru Ludowego wspaniały ułan pan Włodzimierz Brodecki. Podczas występu dzieci zaprezentowały wzruszające wiersze dotyczące historii naszej ojczyzny oraz zatańczyły mazura. Zaś z zaproszonymi gośćmi pięknie i z sercem wyśpiewały pieśni takie jak: "Piechota", "Legiony", "Przybyli Ułani pod okienko", "Malowane dzieci" czy "Rozkwitały pąki białych róż". Wspólne świętowanie po raz kolejny pokazało nam, jak wiele radości i entuzjazmu budzi się, zarówno w najmłodszych jak i starszych Polakach, podczas śpiewania tych pięknych związanych z naszą historią pieśni.