Dni adaptacyjne

Jak co roku w ostatnich dniach sierpnia dzieci zapisane do naszego przedszkola miały możliwość wraz z rodzicami uczestniczyć  w dniach adaptacyjnych. Podczas codziennych spotkań przyszłe przedszkolaki miały okazje poznać swoje panie oraz mogły  pobawić się z koleżankami i kolegami ze swojej grupy. Dzieci układały puzzle, rysowały, malowały, śpiewały piosenki, tańczyły, bawiły się chustą animacyjną. Podczas zajęć plastycznych lepiły z ciastoliny słoneczka-  symbol swojej grupy. Dzieci poznały również rozkład przedszkolnych pomieszczeń, korzystały z łazienki , odnalazły swoją szafeczkę w szatni oraz bawiły się w przedszkolnym ogrodzie. Rodzice mieli natomiast możliwość uzyskania odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące pobytu dzieci w przedszkolu. Uczestniczyli również w spotkaniu z pedagogiem- terapeutą  p. Małgorzatą Sypką poświęconym rozwojowi psychofizycznemu 3-4 latków oraz procesowi adaptacji dzieci do przedszkola. Jesteśmy przekonani , że te sierpniowe dni pomogły dzieciom i ich  rodzicom z uśmiechem wkroczyć w " lata przedszkolnej przygody".